
Ajankohta
2.12.2014 10:00 – 2.12.2014 16:30Paikka
TampereHinta
300 €Tapahtumaluokka
HHJ-alumniseminaariJärjestäjä
Tampereen kauppakamariYhteistyössä

HHJ-alumniseminaari 2.12.2014
Tampere-talo, Rondo, Yliopistonkatu 55, Tampere
Valtakunnallinen HHJ-ALUMNISEMINAARI
”Erilaiset yhtiöt – hallituksen asema ja rooli”
Aika: tiistaina 2. joulukuuta 2014 klo 10:00-16:30
Yhtiöt voidaan jaotella kehitysvaiheensa mukaan start-up-, kasvu- ja vakiintuneen toiminnan yrityksiksi. Yhtiöillä on erilaisia omistusrakenteita: yhden tai useamman omistajan yhtiö, perheyhtiö, pääomasijoittajan, valtion tai kunnan omistama yhtiö. Kaikkia osakeyhtiöitä koskee sama laki, mutta onko hallituksilla samanlainen asema ja rooli erilaisissa yhtiöissä? Hyväksytty hallituksen jäsen -alumniseminaari on Tampereen kauppakamarin ja Hallituspartnerit ry:n yhteistyössä järjestämä. Tähän valtakunnalliseen seminaariin on kutsuttu kaikki HHJ-kurssin ja HHJ puheenjohtajakurssin suorittaneet henkilöt Suomessa.
Hinnat 300 euroa (+alv 24%). Osallistumismaksu laskutetaan jälkikäteen. Viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeisistä peruutuksista veloitamme hinnasta 50%.
Ilmoittaudu Viimeistään 7 päivää ennen tilaisuutta HHJ-rekisterin kautta osoitteessa www.hhj.fi Ilmoittaudu ajoissa. Edellisen kerran tilaisuus tuli täyteen eivätkä kaikki halukkaat päässeet seminaariin. Pidätämme oikeuden muuttaa ohjelmaa.
Lue lisää alumniseminaarista täältä.